03 Sty

Zostań najlepszym menedżerem

coaching (3)Zarządzanie – Ci, dla których jest to obca dziedzina, często kojarzą ją z przyjemnością bycia ponad kimś, rządzenia, bycia niezależnym. Ci, którzy znają ją z własnego doświadczenia, którzy są w niej zakorzenieni, bo zajmują kierownicze stanowiska wiedzą natomiast, że jest to bardzo trudna, wymagająca praca. Jest niezwykle odpowiedzialna, a model menedżera, który rządzi i który swoimi rządami gwarantuje sukces już dawno odszedł do lamusa. Bycie współczesnym menedżerem wymaga ogromnego zaangażowania. I wymaga też wielu kompetencji. A to, że są one w nas zakorzenione nie gwarantuje jeszcze, że będziemy potrafili z nich czerpać. Jak wykorzystać swoje predyspozycje i cechy? Jak stać się dobrym menedżerem na miarę XXI wieku? Jeśli wciąż zadajesz sobie takie pytania, to znak, że przyda Ci się porządny trening.

Wytrenuj w sobie potrzebne Ci zachowania

Jak? Zapisz się na odpowiedni trening. Skoro istnieje life coaching, czyli trening koncentrujący się wokół życia osobistego, to istnieją też treningi związane silnie z życiem zawodowym. Są one dedykowane osobom na różnych etapach kariery zawodowej. Są takie, które dedykowane są osobom szukającym satysfakcjonującej pracy, które dopiero podczas treningu uczą się precyzować swoje oczekiwania i potrzeby. Takim treningiem jest coaching zawodowy. Są też treningi dedykowane osobom prowadzącym własny biznes, szukającym odpowiedzi na pytania o to, jak koncentrować się na celach, czy jak zwiększyć skuteczność swego działania. Takim treningiem jest coaching biznesowy. A co z menedżerami? Dla nich dedykowany jest executive coaching.

Menedżer też potrzebuje trenera…

… jeśli chce być dobrym menedżerem. Potrzebuje kogoś, kto pomoże mu odkryć drzemiący w nim potencjał i optymalnie go wykorzystać. Kogoś, kto pokaże, jak zwiększyć efektywność działania, jak pracować nad pewnością siebie, jak określać i precyzować cele. Dzięki treningowi menedżer pozna swoje słabe i mocne strony. Nauczy się je wykorzystywać w swojej pracy. Zdecydowanie poprawi też poziom komunikacji z innymi.

O czym marzy menedżer?

Przede wszystkim o tym, żeby móc rozwijać swoje skrzydła, czerpiąc z tego, co drzemie w nim samym i odczuwać z tego satysfakcję. Chce też rozwijać się zawodowo i w życiu prywatnym, łącząc obie sfery i zachowując między nimi odpowiednią harmonię. W związku z tym jego marzeniem jest również umiejętność doskonałego zarządzania swoim czasem. Jak to wszystko osiągnąć? Jeśli nie wiesz, jeśli chcesz to osiągnąć, bo do tej pory Ci się nie udało, koniecznie zapisz się na trening. Podczas szkolenia spotkasz się z osobą, która nigdy menedżerem nie była, ale która doskonale potrafi przygotować Ciebie do wykonywania tej jakże odpowiedzialnej funkcji. Trener jest osobą, która na temat zarządzania wie niemalże wszystko. I wie też niemalże wszystko na temat ludzkiej psychiki. Podczas treningu wykorzysta swoją wiedzę, aby pomóc Ci wypracować najlepsze cechy i zachowania. Po prosty przyjdź i powiedz, że jesteś gotów na odkrycie siebie w roli menedżera.

Dodaj komentarz